Novinky | Pályázat - Digitális tanuló/Digitálny žiak

Tisztelt Szülő, Törvényes Képviselő!

Felhívjuk a Tisztelt Szülők, Törvényes Képviselők figyelmét az alábbi pályázati lehetőségre, melyet a Szlovák Köztársaság minisztériumai az Európai Unió támogatásával hirdettek meg. A támogatás az Önök gyermekeit érinti, a pályázatra bejelenkezni, regisztrálni Önöknek, szülőknek kell. Az alábbiakban csak a legalapvetőbb, rövid magyar nyelvű információt nyújtjuk.

A Digitális tanuló (Digitálny žiak) projektben a tanulónak kért támogatásból egy új notebookot vagy tabletet vásárolhatnak.

A támogatást a következő csoportok valamelyikébe tartozó tanulók kapják:

- az a tanuló, akinek a családja anyagi szükséghelyzetben van,

- az a tanuló, akinek a családjának havi bevétele nem éri el a jövedelmek középértékének (jövedelem-medián)  60 százalékát,

- az a tanuló, aki speciális oktatási-nevelésben részesül.

A támogatás összege 350 euró.

A regisztráció idejének meghosszabítása!

Az új digitális technika beszerzéséhez kért támogatást a tanulók vagy törvényes képviselőik 2023. szeptember 30-ig igényelhetik. A középiskola első évfolyamos tanulói 2023. augusztus 31-ig.

A támogatást az alábbi honlapon igényelhetik:  www.digitalnyziak.sk

Tisztelettel, az iskola igazgatósága