Novinky | „Szülőföldön magyarul“ nevelési, oktatási, valamint tankönyv- és taneszköz támogatás

A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által meghirdetett a „Szülőföldön magyarul” című támogatási (ösztöndíj) program változásai:

A Bethlen Gábor Alapkezelő által a 2019/2020. tanévre, 2020. március 5-től meghirdetett „Szülőföldön magyarul” támogatási program pályázati felhívásait mind a hat régióban – a COVID-19 okozta világjárvány kapcsán bevezetett intézkedések miatt, melyek nem teszik lehetővé a támogatási igények eredetileg tervezett benyújtását –, indokolttá tették a kérelmek benyújtási időszakának meghosszabbítását.

A „Szülőföldön magyarul” támogatási program pályázati felhívások esetében a Bethlen Gábor Alap felett rendelkező Bizottság 28/2020 (04.16.) határozata értelmében

2019/2020-as tanévre igényelhető támogatásokra vonatkozóan 2020. március 5. –                                    2020. október 30. közötti időszakban teszi lehetővé a támogatási kérelmeket benyújtását.

A támogatási kérelmek utolsó postára adási dátuma: 2020. október 30.

Tájékoztatjuk a pályázókat /tanulókat, ill. szülőket/, hogy csak az SZMPSZ által kinyomtatott, gyűjtőhelyeken átvett és kitöltött adatlapokat áll módunkban elfogadni.

link: https://szmpsz.sk/valtozas-szulofoldon-magyarul-nevelesi-oktatasi-valamint-tankonyv-es-taneszkoz-tamogatas/

Az adatlapokat a napokban szállítják ki az iskolára a gyűjtőhelyekről.

Az adatlapok átvételéről az iskolai év végéig értesítjük a tanulókat, szülőket!

Zoznam aktualít