Novinky | „Szülőföldön magyarul“ nevelési, oktatási, valamint tankönyv- és taneszköz támogatás

A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által meghirdetett a „Szülőföldön magyarul” című támogatási (ösztöndíj) program a 2022/2023-as tanévre:

Az ADATLAPOT a kitöltési útmutató alapján töltsék ki! - lásd lejjebb

- Maximum 15 igazolatlan órája lehet egy tanulónak. Ha több, a pályázat automatikusan elutasításra kerül. (Pályázni lehet, de felesleges!)
- Banki igazolás: IBAN formátum kötelező! Az igazolás lehet bármilyen banki dokumentum (igazolások, szerződések, internet banking dokumentum – vonatkozó fejlécek másolatai), melyen rajta van a számlatulajdonos neve és az IBAN szám. Bármelyik szlovákiai bankról lehet szó, és nem kötelező, hogy a gyermek saját számlája legyen. Viszont CSAK lakossági fogyasztói számlaszámra lehet majd utalni – tehát nem lehet hitelszámla, gyűjtőszámla, nyugdíjszámla stb.!
A pályázat leadásakor kérem, ellenőrizzék, hogy a törvényes képviselő 2 helyen írta-e alá a dokumentumot.

Kötelező mellékletek:
- 1. anyakönyvi kivonat másolata (18 év alattiak), 18 vagy több évesek: személyi igazolvány másolata,
- 2. a törvényes képviselő személyi igazolványának (18 alatti pályázó esetében) másolata,
- 3. banki igazolás,
- 4. ha nem a szülő a törvényes képviselő, akkor a jogosultságot igazoló dokumentum másolata.
Az a törvényes képviselő írja alá az adatlapot, akinek az adatai ki vannak töltve.
Az adatlapok utolsó oldalán szükséges, hogy ott legyen az iskola pecsétje, az igazgató és osztályfőnök aláírása.

FONTOS ADATOK - a telefonszám, valamint az aktuális e-mail cím megadása!

FIGYELEM!

A pályázat kitöltésénél a banki adatok igazolásánál NEM SZÜKSÉGES fizetős, drága banki igazolást leadniuk a szülőknek. Lehet ezt is, de nem kötelező. Bármilyen egyéb banki igazolást is elfogadunk, melyet a bank állít ki, s melyen rajta van a számlatulajdonos neve, illetve a számlaszám IBAN formátumban.
pl:
- szerződés
- számlakivonat fejléce
- számlaszámról szóló kis kártya stb.
Elfogadható az internet bankingról letöltött dokumentum fejléce is.

A támogatás összege a 2022/2023-as tanévben bruttó 100.000 forintnak megfelelő EURO.

Az adatlapokat az osztályfőnökök osztják ki a tanulóknak! Az iskola a kitöltött adatlapokat 2023. május 18-ig gyűjti össze!

LEADÁSI HATÁRIDŐ - ha a szülő postai úton, ajánlott küldeményként adja fel: 2023. MÁJUS 24.! - utolsó postára adási dátum napja

Az iskola igazgatósága